Wykrycie laboratorium materiałów wybuchowych i zatrzymanie 31-latka w Małopolsce przez CBŚP

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji, dokonali likwidacji placówki produkującej materiały wybuchowe, a także magazynów broni palnej i amunicji na terenie Małopolski. W trakcie operacji znaleziono dodatkowo sumę miliona złotych w formie gotówki. Został zatrzymany 31-letni mężczyzna, który usłyszał zarzuty. Sąd podjął decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany, 31-letni podejrzany został zatrzymany dzięki działaniom funkcjonariuszy CBŚB z Opola, którzy współpracowali z krakowskimi kontrterrorystami. Działania podejrzanego rozciągały się na różne obszary Małopolski.

W jednym z miejsc funkcjonowało laboratorium, które zostało przez funkcjonariuszy rozbite. Znaleziono tam 6 litrów chemicznych substancji w procesie elektrolizy oraz prekursory materiałów wybuchowych, takie jak nadchloran sodu czy też mieszanina nadchloranu potasu o stężeniu 72%, kwasu fosforowego o stężeniu 5% i nadchloranu magnezu o stężeniu 4%. Zabezpieczono również materiały wybuchowe, takie jak tetrazotan erytrotolu (ETN) oraz nadtlenek utropiny (HMTD).