Wstrząsająca fala nawałnic przechodzi przez Polskę

Polska jest obecnie pogrążona w ekstremalnych warunkach atmosferycznych, kiedy fala nawałnic przetacza się przez kraj. Szczególnie nękana jest Małopolska, gdzie mieszkańcy muszą stawić czoła nie tylko gwałtownym burzom, ale również opadom gradu. Jest to sytuacja powszechna dla większości regionów kraju, w których wprowadzono alert RCB. Jedynie nieliczne obszary na terytorium Polski nie są objęte tym ostrzeżeniem.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że „intensywne komórki burzowe pojawiają się na terenach Pomorza, a także ciągną pasem od Dolnego Śląska, poprzez południową część Wielkopolski i Ziemię Łódzką, aż po Mazowsze i zachodnie Podlasie. Nie mniej aktywne obszary burz można zauważyć na wschodzie województwa świętokrzyskiego oraz we wschodniej części Małopolski”.

Nawałnice, które nawiedzają południowe regiony Polski, zostały udokumentowane na wielu zdjęciach i filmach, które w ostatnich godzinach pojawiły się w mediach społecznościowych. Szalejące burze z piorunami zostały zarejestrowane, między innymi, w Lipnicy Górnej – miejscowości położonej w Małopolsce.