Obywatel Ukrainy zatrzymany za kierowanie pod wpływem alkoholu w Oświęcimiu

Funkcjonariusze oświęcimskiej jednostki Patrolowo-Interwencyjnej Komendy Policji przeprowadzili niedawno interwencję, która zakończyła się zatrzymaniem 44-letniego mężczyzny posiadającego obywatelstwo ukraińskie. Podejrzenie wzbudziło w nich jego prowadzenie pojazdu, które ocenili jako nietrzeźwe. Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych przez policjantów, poziom alkoholu we krwi mężczyzny wynosił 1 promil.

Całe zdarzenie miało miejsce 6 czerwca 2024 roku. Konkretnie, doszło do niego na terenie osiedla Chemików znajdującego się w Oświęcimiu. Funkcjonariusze patrolujący okolicę zauważyli na ulicy Dąbrowskiego samochód marki Opel, prowadzony w sposób sugerujący prowadzenie pod wpływem alkoholu. Kierowca pojazdu nie utrzymywał prawidłowego toru jazdy, co skłoniło mundurowych do podjęcia działań.

Natychmiast po spostrzeżeniu nietypowego zachowania kierowcy, policjanci uruchomili sygnalizację świetlną i dźwiękową, co było jednoznacznym sygnałem dla kierowcy do zatrzymania pojazdu. Po tym, jak mężczyzna zjechał na pobocze, policjanci przeprowadzili kontrolę drogową. Za sterem opla siedział 44-letni obywatel Ukrainy. Policjanci, wyczuwając od niego zapach alkoholu, poddali go testowi alkomatem. Wynik badania potwierdził ich podejrzenia – mężczyzna był nietrzeźwy, a zawartość alkoholu we krwi wynosiła 1 promil. W konsekwencji, 44-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy.