Kompleksowa rozbudowa drogi ekspresowej S7: Od Krakowa do Warszawy

Po zakończeniu inwestycji w bieżącym roku, podróżni będą mogli korzystać z drogi ekspresowej S7 bez przerwy od granic Krakowa aż do Warszawy. Prace budowlane na dwóch ostatnich odcinkach trasy, pomiędzy Miechowem a Szczepanowicami oraz między skrzyżowaniem Widoma a granicami Krakowa, są obecnie w toku – informację tę przekazała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w środę.

Jak dotąd, droga ekspresowa S7 prowadzi bez przerw od Warszawy do węzła Miechów na północy Małopolski. W tym miejscu kierujący muszą zjechać na starą trasę krajową nr 7, by po kilkunastu kilometrach powrócić na S7 na odcinku długości 13 km pomiędzy węzłami Szczepanowice i Widoma. Natomiast podróż do serca Krakowa realizowana jest nadal poprzez „starą” dk7.

Według Kacpra Michny, pracownika krakowskiego oddziału GDDKiA, plan jest taki, aby umożliwić podróżnym korzystanie z całej trasy ekspresowej S7 od Warszawy do Krakowa jeszcze w tym roku.

W tej chwili trwa budowa 5,3 km odcinka drogi między Miechowem a Szczepanowicami. Stopień zaawansowania prac wynosi prawie 90%, a zakończenie planowane jest na sierpień bieżącego roku.

„Zakończenie tego odcinka połączy obecnie istniejące segmenty drogi, co umożliwi kierowcom korzystanie z 37 km ekspresówki na północ od Krakowa w Małopolsce. Podróżni będą mogli cieszyć się komfortem jazdy po dwupasmowej drodze w obydwu kierunkach” – stwierdził Michna.