Powiat bocheński: Dramatyczny wypadek 17-letniego motocyklisty zakończony interwencją Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

W niewielkiej miejscowości Lipnica Górna, położonej w powiecie bocheńskim, doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Miało to miejsce w czwartkowe popołudnie, dokładnie 6.06.2024 roku, kiedy to 17-letni motocyklista zderzył się z ciągnikiem rolniczym. W wyniku zdarzenia młody kierowca został ewakuowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i przetransportowany do najbliższego szpitala.

Wypadku doświadczył młody mieszkaniec Lipnicy Górnej – gminy Lipnica Murowana, dokładnie około godziny 16:30 tego samego dnia. Na łukowato wygiętym odcinku drogi, motocyklista niefortunnie uderzył w rolniczy ciągnik.

Na miejsce tragicznego zdarzenia natychmiastowo skierowano cztery jednostki straży pożarnej. Po ich przybyciu na miejsce natychmiast przystąpili oni do udzielania pomocy poszkodowanemu młodemu człowiekowi. Pomimo dramatycznej sytuacji, 17-letni kierowca był przytomny. Gdy na miejscu wypadku pojawiło się medyczne pogotowie ratunkowe, podjęto decyzję o skierowaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i niezwłocznym przetransportowaniu poszkodowanego do szpitala.

W wyniku tego zdarzenia droga wojewódzka numer 966 była zablokowana przez kilkadziesiąt minut.

Szczegółowe okoliczności tego dramatycznego wypadku są obecnie wyjaśniane przez lokalną policję.