Znane miasta w Małopolsce

Poznaj miasta Małopolski, które wyróżniają się bogatą historią, kulturą oraz pięknymi krajobrazami.

 

Na pierwszym miejscu zdecydowanie znajduje się Kraków. Miasto jest jednym z najważniejszych i najbardziej znanych w Polsce. Kraków ma bogatą historię i zabytkową starówkę, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO! Wśród głównych atrakcji Krakowa znajduje się Wawel, zamek królewski, katedra, Rynek Główny, Sukiennice, Kościół Mariacki oraz Kazimierz.

Kolejnym i niezwykle popularnym miastem w Małopolsce, ale także w całej Polsce jest Zakopane. Miasto leży w Tatrach, które uznawane jest za jedno z najpiękniejszych pasm górskich w Polsce. Zakopane jest popularnym ośrodkiem turystycznym i znanym miejscem dla miłośników górskich wędrówek, narciarstwa i kultury góralskiej. Główną atrakcją miasta są Krupówki, główna ulica pełna sklepów, restauracji i tradycyjnych drewnianych chat.

Następna na liście turystycznej jest Wieliczka. To miasto znane głównie z Kopalni Soli. Wskazana kopania jest jedną z najstarszych działających kopalni soli na świecie. Kopalnia Soli Wieliczka została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kopalnia fascynuje podziemnymi korytarzami, kaplicami i komorami wyrzeźbionymi z soli.

Będąc w Małopolsce koniecznie trzeba wybrać się do Tarnowa. To urokliwe miasto z piękną starówką, wspaniałymi zabytkami oraz kolorowymi kamienicami. Tarnów jest znany przede wszystkim z renesansowego Rynku, katedry, zamku oraz licznych kościołów i muzeów. Kolejne interesujące miasto to Nowy Sącz. Miasto znajduje się nad rzeką Dunajec.

Wskazane miasta to tylko nieliczna propozycja Małopolski. Zdecydowanie ten region oferuje jeszcze więcej atrakcyjnych miejsc, jak np. Kazimierz Dolny, Biecz z drewnianą architekturą, a także pamiętny Oświęcim z Auschwitz-Birkenau.