Malownicza przyroda Małopolski

Wybierz się na wyprawę do malowniczych gór, lasów i rzek w Małopolsce. Gwarantujemy, że będziesz zachwycony!

Nasz region zdecydowanie słynie z malowniczych krajobrazów, które zostają w pamięci wielu turystów na długi czas. Niezwykłe widoki sprawiają, że turyści wracają do naszych stron z wielką chęcią. Tutejsza przyroda charakteryzuje się bogatą historią oraz zróżnicowaną przyrodą. Ponadto znajdują się tutaj również liczne atrakcje turystyczne.

Małopolska kojarzy się przede wszystkim z górami tj. Tatrami, Beskidami, Pieninami. Wskazane pasma górskie mają niepowtarzalny klimat. Dla wskazanych pasm turyści zjeżdżają się z całego kraju, a także z zagranicy. Tutejsze góry są bardzo atrakcyjne dla miłośników turystyki górskiej, wspinaczki oraz narciarstwa. Znajduje się tutaj sporo formacji skalnych i jaskiń do turystyki górskiej.

Oprócz gór, w naszym regionie występują również rzeki i jeziora, którym również jest warto poświęcić uwagę. W Małopolsce występuje: jezioro Czorsztyńskie, Zalew Zakrzówek, Jezioro Rożnowskie. Pasjonaci takich sportów wodnych jak np. żeglarstwo, kajakarstwo, windsurfing zdecydowanie mogą w tych miejscach poszaleć! Znajduje się tutaj również wiele kąpielisk.

Małopolska to również obszar z licznymi lasami, łąkami, rezerwatami oraz parkami. Wśród popularnych parków wyróżniamy Ojcowski Park Narodowy. Na jego terenie znajduje się wiele wąwozów i jaskiń. Zdecydowanie Małopolska pod względem przyrody ma wiele do zaoferowania!