Wsparcie finansowe dla organizacji pozarządowych

Są pieniądze na wsparcie organizacji pozarządowych, które zajmują się realizacją najróżniejszych inicjatyw związanych z kulturą. Chodzi o kilka milionów złotych!

W tym roku zorganizowano już dwa konkursy związane z obszarem Województwa Małopolskiego. Konkursy dotyczyły tematyki kultury oraz dziedzictwa narodowego. Chodzi o konkurs „Mecenat Małopolski” oraz „Mecenat Małopolski BIS”. Znamy już wyniki tych dwóch przedsięwzięć, a także kwoty, które są wysokie.

Zarząd Województwa Małopolskiego w ramach wskazanych konkursów postanowił przyznać ponad 260 dotacji. Łączna suma wszystkich dotacji opiewa na kwotę 6 milionów złotych. Warto zaznaczyć, że do konkursu „Mecenat Małopolski” zgłoszono, aż 481 ofert. To duża ilość co oznacza, że konkurs cieszy się dużą popularnością. W wskazanym konkursie wsparcie postanowiono przyznać 224 zadaniom realizowanym przez organizacje pozarządowe.

Jak podkreśla Zarząd Województwa, w związku z tak dużym zainteresowaniem konkursem i tym samym potrzebą realizacji projektów związanych z kulturą postanowiono zwiększyć budżet tej inicjatywy, aż o pół miliona złotych! Dzięki tej decyzji wiele fantastycznych projektów zostanie zrealizowanych!