Tragiczny wypadek w Polance Wielkiej: 52-letni mieszkaniec Katowic zmarł podczas odśnieżania dachu

Na początku tygodnia, w poniedziałkowe popołudnie, doszło do tragicznego zdarzenia. 52-letni mężczyzna z Katowic stracił życie prawdopodobnie podczas wykonywania czynności związanych z odśnieżaniem dachu. Zdarzenie miało miejsce w jednym z domków letniskowych, położonym w malowniczej miejscowości Polanka Wielka. Przeprowadzone dochodzenie wykluczyło udział osób trzecich – informacja ta została przekazana we wtorek przez przedstawicieli policji z Oświęcimia.

Ten smutny incydent został odkryty przez sąsiadów, którzy dostrzegli ciało mężczyzny leżące na dachu w okolicach godziny 16. w dniu wtorkowym. Ofiara przebywała samotnie w domku.

Prace związane ze zdjęciem ciała z miejsca tragedii prowadzili strażacy. Informacje na temat tego nieszczęśliwego wypadku przekazała Małgorzata Jurecka, rzeczniczka prasowa komendy powiatowej w Oświęcimiu. Wyjaśniła, że lekarz, który przybył na miejsce zdarzenia, stwierdził zgon mężczyzny. Dodatkowo, podkreśliła, że możliwość udziału osób trzecich została ostatecznie wykluczona.

„Na podstawie przeprowadzonych ustaleń przez policję i prokuratora, można przyjąć, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest to, iż mężczyzna stracił życie podczas odśnieżania dwupoziomowego dachu letniskowego domku” – podsumowała Jurecka.