"Małopolska uskrzydla" – inicjatywa łącząca dobroczynność z kulturą i sztuką

W ramach nowatorskiej akcji „Małopolska uskrzydla”, która szykuje się na połączenie sił z tradycyjną inicjatywą radia RMF FM rozdającą choinki, mieszkańcy regionu mogą spodziewać się licznych atrakcji. Od olbrzymiego muralu tworzonego przez Mariusza Brodowskiego, znanego jako Mgr Mors, symbolizującego czyny dobroci, po wspólne akty pomocy i dekoracje choinkowe w postaci skrzydeł dla lokalnej społeczności – to wszystko ma niemały wpływ na poprawę nastroju w okresie świątecznym.

Reprezentacyjny mural, stworzony przez Brodowskiego, codziennie będzie serwował przypomnienie o istnieniu osób potrzebujących wsparcia w naszym otoczeniu. Będzie też upominał o wartościach takich jak życzliwość i serdeczność. Marszałek województwa małopolskiego, Witold Kozłowski, podkreśla, że celem akcji „Małopolska uskrzydla” jest inspirowanie mieszkańców do okazywania innych ludziom miłych gestów, które mimo swej drobnostki, mogą mieć duże znaczenie dla odbiorców.

W ramach tej akcji, 190 dzieci z dziesięciu różnych ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, domów dziecka i wiosek dziecięcych otrzyma prezenty od pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. 15 grudnia, przy ulicy Jana Pawła II obok akwarium, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Będzie ono połączone z akcją „Choinki pod choinkę – od RMF FM i Małopolski”, która ma miejsce już po raz dwudziesty trzeci. Podczas gdy w największych miastach Polski będą rozdawane choinki, mieszkańcy Małopolski otrzymają ozdoby choinkowe inspirowane symbolem skrzydeł, nawiązującym do głównego przesłania akcji.