Sztuczne kwiaty — gdzie znajdują zastosowanie?

Sztuczne kwiaty – kiedyś bardzo jaskrawe, kojarzące się z tandetą, bylejakością czasami pokryte niezbyt zachęcającą warstwą kurzu. Zdobiły wiejskie kapliczki, święte obrazki czy cmentarne nagrobki. Nowoczesne kwiaty sztuczne nie mają już z nimi nic wspólnego. Wykonane z nowoczesnych tworzyw, czasem nawet z bliska trudno je odróżnić od żywych okazów. Czytaj dalej, a dowiesz się, gdzie można zastosować sztuczne kwiaty.

Sztuczne kwiaty — ozdoba domu i gabinetu

Sztuczne kwiaty i kompozycje w donicach sprawdzają się doskonale jako ozdoba gabinetu lub domu. Ustawić można je na parapecie, biurku, szafce. Miejsce tak naprawdę nie ma znaczenia, gdyż nie musimy zawracać sobie głowy nasłonecznieniem i podlewaniem okazu. Jednym z najczęściej wybieranych rodzajów tego typu kwiatów w doniczce, są kwitnące storczyki. Te wykonane z sylikonu, nawet z bliska wyglądają jak prawdziwe. Każda hurtownia sztucznych kwiatów oferuje bogatą gamę kolorystyczną i różne rozmiary tego typu kwiatów. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie także do domu, dla osób niemających ręki do kwiatów, ciągle zapominających o podlewaniu bądź często podróżujących. Sztuczny kwiat to piękna ozdoba wnętrza, „kwitnie” cały czas i nie wymaga żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Warto wspomnieć, że sztuczne kwiaty w doniczkach to także dobre rozwiązanie do pomieszczeń bez okien (często są to np. łazienki), gdzie żywe kwiaty nie miałyby szans na wzrost.

Sztuczne kwiaty jako dekoracja na zewnątrz

Kompozycje ze sztucznych kwiatów są doskonałym rozwiązaniem na dekorację płyt nagrobnych. Hurtownie sztucznych kwiatów mają w swej ofercie mnóstwo gotowych kompozycji jak i pojedynczych kwiatów, z których samodzielnie skomponować można bukiet lub kwiatową dekorację. Nowoczesne sztuczne kwiaty wyglądają niemal jak żywe, a wybierając je, możemy być pewni, że przetrwają nawet kilka miesięcy w doskonalej formie, nawet przy niesprzyjającej pogodzie. Tego typu kwiaty sprawdzą się też doskonale przy przydomowych dekoracjach zewnętrznych. Popularne są np. wianki umieszczane na drzwiach zewnętrznych. Szczególnie pięknie wyglądają w okresie świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy.

Gdzie kupować sztuczne kwiaty?

Najczęściej zaopatrujemy się w sztuczne kwiaty w kwiaciarniach, ale lepszym wyborem może okazać się hurtownia sztucznych kwiatów. Dlaczego hurtownia? Po pierwsze mamy tu zdecydowanie większy wybór kolorów i rodzajów kwiatów. Łatwiej tu trafić w swoje gusta a może nawet zainspirować się jakimś nieznanym okazem? Drugą kwestią jest cena. Z reguły hurtownia sztucznych kwiatów zaoferować może znacznie niższe ceny niż pobliska kwiaciarnia.

Źródło: https://lechjan.com.pl/