Pogrzeb w Krakowie

Pogrzeb jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu rodziny. Jest kamieniem milowym i symbolem pożegnania ze zmarłym. Pogrzeb może być zorganizowany na dwa sposoby – przez dom pogrzebowy (w języku polskim: „pogrzeb”) lub samodzielnie przez rodzinę (w języku polskim: „pogrzeb rodzinny”). W obu przypadkach należy dokładnie wiedzieć, jakie opcje są dostępne i ile kosztują.

W naszym artykule wyjaśnimy, jakie są rodzaje pogrzebów, ile kosztują i kto może pomóc w ich organizacji.

Dom pogrzebowy

Zakład  to instytucja specjalizująca się w organizowaniu pogrzebów. Zazwyczaj posiada on stałych pracowników, którzy zostali przeszkoleni do prowadzenia tego typu działalności, a także sprzęt (np. samochody) i pomieszczenia przystosowane do tego celu (np. pokoje z trumnami). Ceny oferowanych usług zależą od życzenia zmarłego, którego rodzina wybiera spośród kilku wariantów oferowanych przez zakład pogrzebowy. Najczęściej chodzi o wybór między kremacją a pochówkiem zwłok oraz o to, czy ciało ma być zabalsamowane przed pochówkiem lub kremacją, czy też nie. Inne opcje obejmują decyzję, czy przed pochówkiem lub kremacją należy zorganizować stypę, czy też nie.

W Krakowie jest wiele domów pogrzebowych, ale trudno jest wybrać ten, który spełni wszystkie Państwa potrzeby. My oferujemy Państwu nasze usługi jako dom pogrzebowy oraz kremację zwłok.

Nasz zakład pogrzebowy oferuje Państwu szeroki zakres usług, w tym:

  • przeprowadzanie pogrzebów w kościołach i kaplicach;
  • organizowanie i urządzanie pogrzebów;
  • prowadzenie pogrzebów na cmentarzach;
  • organizowanie styp z oprawą muzyczną lub nagraniami wideo.

W Krakowie znajduje się wiele domów pogrzebowych, krematoriów i cmentarzy.

W przypadku domu pogrzebowego ( https://www.epitafium.krakow.pl/) rodzina będzie musiała wcześniej wybrać konkretną firmę. Dom pogrzebowy zapewnia własną obsługę, która jest odpowiedzialna za wykonanie wszystkich czynności z tym związanych.

Koszt pogrzebu jest uzależniony od jego rodzaju oraz miejsca pochówku. Ponadto, jeśli chce się pochować bliską osobę w Krakowie, konieczne może być wykupienie działki lub jej wynajęcie. Ponadto, jeśli nie chcesz pochować ukochanej osoby na cmentarzu miejskim, lecz w innym miejscu poza granicami miasta (na przykład w krypcie rodzinnej), również będziesz musiał uiścić opłaty za tę usługę.