Spotkanie „Ludzi Gór” w Tarnowie

Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski przyjął honorowy patronat nad Festiwalem „Górnolotni – spotkania ludzi gór”. Festiwal jest organizowany przez Centrum Sztuki Mościce. Festiwal jest także organizowany przy współpracy z głównym partnerem, czyli Województwem Małopolskim. Wydarzenie odbędzie się w dniach 28-29 stycznia 2023.

Ideą festiwalu jest promocja aktywnego wypoczynku w górach, możliwość dzielenia się wiedzą oraz doświadczeniem na temat gór, zrozumienie oraz szacunek dla natury. Festiwal realizowany jest już od trzynastu lat. Na festiwal przybędzie spora ilość pasjonatów gór oraz ludzi kochających aktywności fizyczne. Podczas wydarzenia odbędą się najróżniejsze spotkania tematyczne, seanse filmowe, prelekcje. Ponadto zorganizowany zostanie również drugi zimowy bieg Górnolotnych.

Podczas wydarzenia pojawią się również znani himalaiści. Będzie dużo opowieści o narciarstwie, taternictwie, medytacji w ruchu, wspinaczkach oraz osiąganiu szczytów. Uczestnicy będą mieli okazję do zapoznania się z interesującą wystawą tematyczną.