Co warto zobaczyć w Małopolsce?

Podpowiadamy co zwiedzić w Małopolsce.

 

Małopolska jest jednym z najmniejszych województw w Polsce, jednakże w niczym jej to nie ujmuje. Na terenie Małopolski znajduje się mnóstwo magicznych miast oraz miasteczek, które urzekają swoim urokiem. Wybierając się na wycieczkę do Małopolski zdecydowanie warto przygotować sobie listę punktów na turystycznej mapie, które warto zwiedzić!

Nasza redakcja podpowiada co warto zobaczyć w Małopolsce. Warto udać się do takich miejsc, jak np. średniowieczna starówka Krakowska, kopalnia soli „Wieliczka”, Zamek Dunajec w Niedzicy, Zamek Królewski na Wawelu, Energylandia, Ojcowski Park Narodowy, Babiogórski Park Narodowy, Zamek Tenczyn w Krakowie, Krynica-Zdrój, Zakopane.

To jeszcze nie wszystko! Zobacz również: Zamek Pieskowa Skała, Zamek w Wiśniczu, Pustynię Błędowską, Muzeum Małopolski Zachodniej, Bazylikę Mariacką, Kopalnię Soli Bochnia, Katedrę Wawelską, Ogrody Sensoryczne w Muszynie, Kopiec Kościuszki, Sukiennice, Muzeum Lotnictwa Polskiego, Muzeum Narodowe w Krakowie, Bramę Floriańską, Zalipie, Rynek Podziemny w Krakowie, Muzeum Sztuki Współczesnej, Muzeum Auschwitz.