Rozpoczęcie projektu "Małopolski bilet na ferie" dla młodzieży – atrakcyjna oferta przewozów kolejowych

Od 10 do 25 lutego, podczas przerwy zimowej, uczniowie i młodzież mieszkająca w Małopolsce będą mieli możliwość skorzystania z atrakcyjnej oferty transportowej – „Małopolski bilet na ferie”. Ten specjalny bilet umożliwia podróżowanie pociągami regionalnymi, które są zarządzane przez samorząd województwa małopolskiego, za symboliczną opłatą wynoszącą jedynie 1 zł.

Łukasz Smółka, wicemarszałek Małopolski, poinformował o tej decyzji zarządu regionu w trakcie wtorkowego spotkania. Idea stworzenia „Małopolskiego biletu na ferie” to próba zachęcenia młodego pokolenia do korzystania z kolei i promowania tego środka transportu jako ekologicznej alternatywy dla innych form podróżowania.

Celem tej inicjatywy jest umożliwienie dzieciom i młodzieży z Małopolski nieograniczonego podróżowania wszystkimi pociągami obsługiwanymi przez lokalne przewozy kolejowe na terenie całego województwa w czasie ferii zimowych, od 10 do 25 lutego. Koszt biletu jest stały i wynosi 1 zł, niezależnie od pokonanej trasy.