Przyjazd do Małopolski – dlaczego warto?

Małopolska jest niezwykle istotną krainą pod względem historyczny, a obecnie – przede wszystkim turystycznym. Region ten zadziwia unikatowymi zabytkami, miastami i niepowtarzalnymi krajobrazami – w samej Małopolsce znajduje się ponad 6 parków narodowych, liczne uzdrowiska czy przepiękne pasmo Tatrzańskich gór. Małopolska zachęca pod wieloma względami, a my przedstawimy część z nich!

Kraków.

O Krakowie mówi się, że jest to miasto, które powinno zostać odwiedzone przynajmniej raz przez każdego Polaka. Nie powinno to dziwić, jest to nie tylko pierwsza, historyczna stolica naszego kraju, a obecnie – region niezwykle atrakcyjny pod względem turystycznym, to właśnie tutaj natrafić możemy na niepowtarzalny wręcz klimat krakowskich zabytków, sztuki i niezliczonych atrakcji.

Wieliczka.

Obowiązkowym przystaniem na trasie każdego turysty po Małopolsce jest, oczywiście, znajdująca się tam kopalnia soli w Wieliczce, która lata temu wpisana została na listę UNESCO.

Bogactwo przyrody.

W Małopolsce znajduje się aż 6 parków narodowych – krajobrazy i piękno przyrody tego regionu potrafią wprawić w osłupienie. Choć województwo te należy do jednego z najbardziej zaludnionych w Polsce, to jego mieszkańcy pochwalić się mogą stosunkowo wysokim procentem zalesienia, co tworzy doskonałe warunki bytowe dla wielu gatunków zwierząt. Na szczególną uwagę zasługuje, przede wszystkim, Tatrzański Park Narodowy, gdzie znajduje się najwyższe pasmo górskie w całej Polsce.

Pustynia.

Tak, w Polsce także znajdują się pustynie, a jedną z nich jest Pustynia Błędowska – nie jest powstała ona, co prawda, w sposób naturalny, lecz wskutek działalności człowieka. Przez wiele lat mieścił się tutaj poligon wojskowy, obecnie jednak jest to niezwykle popularne miejsce pod względem turystycznym.