Poważny wypadek na autostradzie A4 pod Krakowem. Droga pozostaje zablokowana

18 sierpnia około godziny 2 w nocy na autostradzie A4 w Krakowie doszło do poważnego wypadku samochodowego. Zderzyły się tam ze sobą trzy pojazdy ciężarowe. Droga pozostawała nieprzejezdna przez ponad 8 godzin, a jeden z kierowców ciężarówki został zabrany do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Okoliczności zdarzenia.

Dokładne okoliczności wypadku na autostradzie A4 w Krakowie nie są jeszcze na ten moment znane. Wiadomo jednak, że z niewyjaśnionych dotąd przyczyn doszło do zderzenia dwóch pojazdów ciężarowych, po czym uderzyła w nie trzecia ciężarówka. Jeden z kierujących został poważnie ranny, a na miejscu interweniowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, którego załoga przetransportowała ofiarę do szpitala. Stan kierowcy pozostaje nieznany, podobnie jak i przyczyny, do których doszło do wypadku. Wiadomo, że każdy z kierowców w momencie zdarzenia był trzeźwy. Niewykluczone, że do wypadku przyczyniła się późna pora, jak i zwyczajne zmęczenie.

Utrudnienia.

Utrudnienia w ruchu na tym odcinku autostrady trwały niemal 8 godzin, w tym też czasie na miejscu wciąż przebywały odpowiednie służby. Podczas lądowania helikoptera LPR cała autostrada pozostawała zamknięta. W kolejnych godzinach służby ratownicze zablokowały jeden z pasów autostrady, który odblokowany został dopiero o godzinie 10 tego samego dnia, do tego czasu kierowcy kierowani byli przez drogi objazdowe, w tym drogę krajową numer 94. Dokładne przyczyny tego wypadku w Krakowie na autostradzie A4 są obecnie przedmiotem śledztwa policji.