Jak kształtuje się rynek inwestycji deweloperskich w Krakowie?

Kraków to jedno z najchętniej odwiedzanych metropolii nie tylko w Polsce, lecz w całej Europie. Turyści i mieszkańcy doceniają jego niepowtarzalną atmosferę, łączącą historię z współczesnością, z kolei mieszkańcy = szanse na rozwój, zapewniane przez stabilny rynek pracy i bogatą ofertę edukacyjną. Istotna jest też mnogość miejsc, w których można wypocząć – również aktywnie. Czy i gdzie warto tu zamieszkać? Nowe osiedla w Krakowie powstają w różnych częściach miasta, odpowiadając na potrzeby potencjalnych kupujących.

Jak wygląda rynek nowych inwestycji w Krakowie?

Kraków jest drugim pod względem liczby mieszkańców miastem w Polsce. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, stan ludności wzrasta z każdym rokiem. W 2015 przebywało tu 761069 osób, natomiast w 2020 – już 779966. Zapotrzebowanie na nowe mieszkania rośnie, co motywuje deweloperów do budowy kolejnych inwestycji.

Potencjalni mieszkańcy i najemcy mogą kupić mieszkanie w bloku z wielkiej płyty czy lokum w kamienicy. Mają także możliwość nabycia nieruchomości w nowym budownictwie na krakowskich Dębnikach, Zabłociu czy Podgórzu Duchackim, domku szeregowego lub willi zlokalizowanej na przedmieściach.

W okresie 2012-2016 liczba nowych projektów mieszkalnych w stolicy Małopolski sięgała ok. 200. W kolejnych latach wartość ta nieco spadła, co związane było z problemami z dokumentacją – uzyskaniem administracyjnego pozwolenia na budowę. W II połowie 2019 roku sytuacja unormowała się, a nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie oddawane są do użytku bez większych

Inwestycje mieszkaniowe w Krakowie – czym się wyróżniają?

W stolicy Małopolski z każdym rokiem powstają nowe inwestycje mieszkaniowe. Kraków oferuje szeroki wybór lokali mieszkalnych, dzięki czemu przyszli nabywcy mają do wyboru wiele zróżnicowanych realizacji. Kupno nieruchomości to doskonała. Wartość mieszkań wzrasta – istnieje więc duża szansa, że za kilka lat będzie można sprzedać je z zyskiem.

Dlaczego warto inwestować w nowe mieszkania w Krakowie? Ponieważ liczba mieszkańców rośnie szybciej niż liczba dostępnych mieszkań, może to być dla właściciela doskonała inwestycja. Tym bardziej, że do stolicy Małopolski przybywają nie tylko mieszkańcy innych miast, ale także ludzie spoza granic Polski. Nabyte z rynku pierwotnego lokum nawet za parę lat będzie relatywnie nowe – jest więc duża szansa na to, że nadal będzie cieszyć się zainteresowaniem potencjalnych najemców.

Nowe mieszkanie w Krakowie – czy warto?

Czy w grodzie Kraka warto nabywać inwestycje mieszkaniowe? Kraków to dla wielu osób miasto niezwykle klimatyczne i urokliwe. Starsze dzielnice zachęcają do przechadzek i obserwowania pięknych kamienic, a wszechobecna zieleń – do spacerów za dnia i wieczorową porą. To jednak nie wszystko. Kraków to miasto, które oferuje wiele możliwości rozwoju zawodowego i naukowego. Rynek pracy jest stosunkowo bogaty, a poziom bezrobocia – relatywnie niski.

Inwestycje deweloperskie w Krakowie przyciągają m.in. ludzi młodych i rodziny z dziećmi. Może być to odpowiednie miejsce do życia dla singli i par, które chcą korzystać z uroków miasta. Kraków wyróżnia się bogatą ofertą rozrywkową i kulturalną, skierowaną zarówno do młodszych, jak i starszych mieszkańców. Znajduje się tu wiele teatrów, kin oraz muzeów. W stolicy Małopolski regularnie odbywają się festiwale i koncerty, a puby i restauracje nieustannie przyciągają gości, szukających przysmaków regionalnych oraz kuchni z całego świata.

Atutem Krakowa jest również jego lokalizacja. Miasto położone jest nieopodal gór, które zachęcają do aktywnego spędzania czasu w porze letniej i zimowej. Metropolia jest dobrze skomunikowana z innymi, większymi miastami, co ułatwia zaplanowanie wycieczek weekendowych.

Chcesz zamieszkać w stolicy Małopolski? Kraków to bez wątpienia dobre miejsce do życia dla osób, które pragną rozwijać karierę zawodową, korzystać z oferty kulturalnej i rozrywkowej, czy też zapewnić dzieciom łatwiejszy dostęp do edukacji. Nowe inwestycje są zróżnicowane i mają odpowiadać na wszystkie potrzeby mieszkańców.