Krzysztof Klęczar, nowy wojewoda małopolski, planuje odwołać kontrowersyjną kurator oświaty

Dziś, premier Donald Tusk mianował Krzysztofa Klęczara, burmistrza miasta Kęty i lidera małopolskiej frakcji Polskiego Stronnictwa Ludowego, na stanowisko wojewody małopolskiego. Z informacji zdobytych przez TVN24 wynika, że pierwszym krokiem Klęczara na nowej pozycji będzie dymisja Barbary Nowak, kurator oświaty, znanej z promowania postaw antyszczepionkowych, rozpowszechniania nieprawdziwych wiadomości i homofobii.

W czwartek, Krzysztof Klęczar, burmistrz Kęt i przewodniczący małopolskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego, został oficjalnie powołany na pozycję wojewody małopolskiego. W rozmowie potwierdził: „Z dniem dzisiejszym zostałem powołany”.

Naszym zrozumieniem jest to, że teraz podróżuje z Warszawy do Krakowa, gdzie planuje spotkać się w siedzibie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego późnym popołudniem. „Zgadujemy, że odwiedzę ulicę Basztową wraz z moim zespołem najbliższych współpracowników”, podkreślił Klęczar.

Nowo mianowany wojewoda małopolski zaznaczył, że na chwilę obecną nie jest gotowy do udzielania informacji na temat swoich planów na nową rolę. Zadeklarował jednak, że jego ekipa „zacznie pracować od pierwszego dnia”.