Gdzie można zabrać dziecko w Małopolsce? Lista 6 najciekawszych atrakcji dla młodych podróżników!

Mali turyści bywają wybredni, ale na szczęście Małopolska zdoła zadowolić nawet najbardziej wymagających podróżników. Takie atrakcje turystyczne z pewnością będą długo wspominane, a rodzice również spędzą tu miły czas.

6 najciekawszych atrakcji dla dzieci w Małopolsce

Miłośnicy przyrody, młodzież ciekawa świata, podróżnicy, dzieci szukające wrażeń – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Poniżej znajduje się lista 6 wspaniałych atrakcji w Małopolsce.

1. Wioski świata – Park Edukacji Globalnej

Wspaniała okazja i tani sposób na zwiedzenie wiosek znajdujących się na całym świecie. Można tu zwiedzić peruwiańskie chaty, indiańskie tipi, a nawet arktyczne igloo. Wszystko to w Krakowie i w stosunkowo niskich cenach.

2. Apilandia

Czyli Interaktywne Centrum Pszczelarstwa. Tutaj dzieci poznają sekrety życia pszczół, mogą korzystać z multimedialnych atrakcji, wziąć udział w warsztatach pszczelarskich, skorzystać ze SPA i spróbować różnych rodzajów miodu. Z pewnością jest to atrakcja, która zrobi ogromne wrażenie nie tylko na najmłodszych!

3. Park Rozrywki Zatorland

Znajdujący się w Zatorze kompleks parków rozrywki podzielony jest na strefy tematyczne, w których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Ogrom tego miejsca sprawia, że można poczuć się jak w zupełnie innym świecie, a jeden dzień z pewnością nie wystarczy na odkrycie wszystkich sekretów tego miejsca. W Zatorlandzie można znaleźć między innymi Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, Park Owadów, Park Mitologii czy Park Ruchomych Dinozaurów.

4. Park Ogrodzieniec

Ogrodzieniec kojarzy się przede wszystkim z ruinami zamku. Chociaż miejsce to z pewnością warte jest odwiedzenia, a widok z baszt widokowych zapiera dech w piersiach, to nie jest to jedyna atrakcja oferowana przez Park Ogrodzieniec.
Oprócz zwiedzenia zamku można również udać się do Parku Rozrywki, Parku Miniatur, Domu Strachów, a także Parku Doświadczeń Fizycznych, w którym młodzi turyści mogą skorzystać z Symulatora Lotów, Kalejdoskopu czy Magicznych Luster.

5. Papugarnia Amazonia

W tej niewielkiej papugarni można zobaczyć najpiękniejsze papugi z całego świata. Amazonia jako jedno z niewielu miejsc umożliwia dokładniejsze ich poznanie poprzez głaskanie czy wzięcie na ręce pięknej ary. Tutaj wszystko jest możliwe!

6. Krakil Muzeum Iluzji

Wyjątkowe muzeum, które podzielone zostało na strefy tematyczne. Znajdują się tu sekcje takie jak: iluzje optyczne, iluzje fizyczne, iluzje historyczne czy iluzje specjalne. Każda z nich oddziałuje na zmysły, zadziwia i wprawia w zachwyt. Jednocześnie pozwala odkrywać kolejne tajniki nauki. Jest to miejsce, w którym każdy będzie się doskonale bawił niezależnie od wieku.

Skarby Małopolski: Igołomia

Atrakcje turystyczne dla dzieci i młodzieży w Małopolsce

Małopolska oferuje niezwykłe miejsca, w których dzieci będą się doskonale bawić, a ich rodzice także wpadną w zachwyt. Przedstawione atrakcje są doskonałym sposobem na spędzenie weekendu dla całej rodziny! Gwarantują nie tylko świetną zabawę, ale także ogromną dawkę wiedzy na temat świata i nauki.