Bochnia – niezwykłe miasto pełne skarbów

Choć Bochnia zdaje się pozostawać w cieniu słynnej Wieliczki, odwiedzający to miasto turyści na brak atrakcji nie będą mogli narzekać. Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po terenie jednego z najstarszych miast w Małopolsce? Oto atrakcje, obok których nie można przejść obojętnie.

Kopalnia soli

Najstarsza w Polsce kopalnia stoli to atrakcja, która stała się wizytówką Bochni. Podziemna trasa turystyczna to moc niezapomnianych wrażeń, a spacer podziemnymi korytarzami to jedyna w swoim rodzaju lekcja historii. Tu, 300 metrów pod ziemią, czekają dawne wyrobiska i potężne komory, podziemne kaplice oraz inne atrakcje, dzięki którym każdy z nas może w tym solnym królestwie spędzić czas w miły i pożyteczny zarazem sposób. Kto chce poszerzyć swą wiedzę na temat kopalni oraz historii wydobycia soli, ten może zajrzeć do pobliskiej Osady Oraczy. To interesujący park archeologiczny, na terenie którego można się poczuć tak, jak w średniowiecznej osadzie.

Bazylika św. Mikołaja

Tuż przy rynku czeka na gości jeden z najciekawszych zabytków sakralnych Małopolski. To potężna bazylika św. Mikołaja, będąca cenną pamiątką z połowy XV wieku. Świątynia ta zachwyca piękną fasadą oraz wystrojem wnętrza, przy czym na szczególne wyróżnienie zasługują tu boczne ołtarze oraz stalle dla duchownych. Ołtarz główny z obrazem patrona świątyni, sześć ołtarzy bocznych i późnobarokowe organy – oto atrakcje, które mogą tu oczarować każdego miłośnika sztuki sakralnej.

Wieliczka – niezwykłe miasto i jego atrakcje

Co jeszcze warto zobaczyć w tym mieście?

Kopalnia oraz bazylika to cenne zabytki, jednak nie tylko dzięki nim Bochnia staje się ciekawym celem krajoznawczej wycieczki. W mieście tym czekają przecież na podróżnych i inne atrakcje. Zabytkowe kamienice w rejonie rynku, pomnik Kazimierza Wielkiego oraz tak ciekawe placówki, jak Muzeum im. prof. Stanisława Fischera oraz Muzeum Motyli (największa ekspozycja tego typu w Polsce) – oto kolejne ciekawostki, z powodu których warto zajrzeć do tego pięknego miasta.

Małopolska to kraina wyjątkowa, na terenie której nudzić się nie można. Tu w niemal każdym mieście można ujrzeć wyjątkowe zabytki, które są nie tylko cennymi pamiątkami, ale i wyjątkowymi dziełami sztuki. Takimi obiektami może się pochwalić i Bochnia – jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce, które na solnym szlaku zajmuje wyjątkowo ważne miejsce.