Akcja Policji w Krakowie: Rowerzyści i użytkownicy hulajnóg na celowniku

Podczas ostatniego weekendu, policjanci w Krakowie nałożyli kary na blisko 100 osób poruszających się na rowerach lub elektrycznych hulajnogach w obszarze Starego Miasta. Celem przeprowadzonej przez nich akcji było podniesienie poziomu bezpieczeństwa na ulicach tego historycznego rejonu.

Funkcjonariusze z krakowskiej drogówki podjęli decyzję o realizacji kolejnych działań, które miały za zadanie wyeliminowanie zachowań niezgodnych z przepisami ruchu drogowego oraz potencjalnie niebezpiecznych dla innych użytkowników dróg.

Nieprzerwanie od 23 sierpnia do końca miesiąca, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie prowadzili działania mające na celu zwiększyć bezpieczeństwo na ulicach Starego Miasta. Podczas kontroli przeprowadzonych w tym okresie, skontrolowano aż 400 kierujących. Z tej liczby aż 325 osób ukarano mandatami, 29 pouczono, a wobec 28 sporządzono dokumentację, która zostanie wysłana do sądu wraz z wnioskiem o ukaranie.

Z ogólnej liczby ukaranych, niemal 100 to rowerzyści i użytkownicy elektrycznych hulajnóg. Policjanci wykryli także 75 przypadków naruszenia przepisów w strefie ograniczonego ruchu. Sporą część interwencji stanowiły przypadki nieprawidłowego parkowania pojazdów, szczególnie w rejonie skrzyżowań. Dodatkowo, podczas przeprowadzonych działań ujawniono trzy osoby, które nie miały uprawnień do kierowania pojazdami – jedna z nich była również poszukiwana.