Grupa złodziei z Chrzanowa zatrzymana za kradzież wartą 5 tys. zł

Zespół składający się z trzech mężczyzn i jednej kobiety będzie musiał stanąć przed sądem za przestępstwo polegające na włamaniu i kradzieży w jednym z mieszkań w gminie Chrzanów. Wśród skradzionych przedmiotów znajdowały się telefony komórkowe, laptop, urządzenie do podgrzewania potraw – mikrofala oraz różnego rodzaju produkty kosmetyczne. Wartość utraconych rzeczy wyniosła 5 tysięcy złotych.

Przedstawiciele lokalnej policji z Chrzanowa dokonali zatrzymania czterech osób podejrzanych o popełnienie tego przestępstwa. Zarzuty postawione zostały trzem mężczyznom oraz kobiecie, którzy wpadli w ręce funkcjonariuszy po kradzieży z włamaniem do prywatnej nieruchomości na terenie ich gminy. Zabrali stamtąd między innymi dwa telefony komórkowe, laptopa, mikrofalówkę oraz szereg kosmetyków. Poszkodowana osoba oceniła swoje straty na kwotę 5 tysięcy złotych. Niektóre z zaginionych przedmiotów udało się odzyskać dzięki pracy policji.

Analiza dowodów zgromadzonych przez policję pozwoliła ustalić, że sprawcy dokonali włamania podczas nieobecności właścicieli mieszkania, wyłamując drzwi wejściowe. Pokrzywdzona oszacowała swoje straty na około 5 tysięcy złotych. Wśród zatrzymanych znalazła się 37-letnia kobieta oraz trzej mężczyźni w wieku od 40 do 52 lat, którzy byli jej towarzyszami. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów, w tym mikrofalówkę i kosmetyki. Zatrzymani zostali oskarżeni o kradzież z włamaniem i teraz muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi, które mogą oznaczać karę od jednego do dziesięciu lat pozbawienia wolności.