IX Małopolskie Targi Żywności i XXV Małopolska Giełda Agroturystyczna

W dniach 16-17 września, na obszarze przed Dworkiem Uniwersytetu Rolniczego na ulicy Balickiej 253 w Krakowie, odbędą się IX Małopolskie Targi Żywności „Zasmakuj z URK” oraz XXV Małopolska Giełda Agroturystyczna. W godzinach od 10:00 do 16:00, wszyscy zainteresowani będą mogli doświadczyć szereg atrakcji.

Targi gromadzą wielu wystawców, prezentujących tradycyjną i regionalną żywność, produkty o korzystnym wpływie na zdrowie oraz oferty agroturystyczne. Organizowane są także pokazy gotowania, a animatorzy prowadzą różnorodne zajęcia. Jest to doskonała okazja dla wszystkich tych, którzy są ciekawi tego, co najlepsze w małopolskiej kuchni i turystyce wiejskiej.

Na stoiskach targowych poznać można szeroką gamę produktów, takich jak miody i inne produkty pszczelarskie. Dostępne będą również pierogi, wędliny, różnorodne zioła czy sery. Miłośnicy win i olejów również znajdą coś dla siebie. Dodatkowo, zaprezentowane zostaną masła, musztardy, soki, jabłka i gruszki. W ofercie nie zabraknie również octów, suplementów diety, wyrobów garmażeryjnych oraz dań regionalnych. Na swoje przyjdą także amatorzy pieczywa na zakwasie, przetworów warzywnych oraz zup na zakwasie. Wśród produktów ekologicznych znaleźć można mąki i regionalne lody. Na targach nie zabraknie też lawendy lekarskiej.