XXI edycja konkursu na Najlepszego Matematyka Powiatu Bocheńskiego – finał w I LO w Bochni

Dzień czwartek przyniósł zakończenie XXI odsłony konkursu, którego celem jest wyłonienie Najlepszego Matematyka wśród uczniów Powiatu Bocheńskiego. Niezmiennie jak co roku, finał tego prestiżowego wydarzenia miał miejsce w murach I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni. Wsparcie dla inicjatywy wyraziły dwie znaczące instytucje – Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Starostwo Powiatowe Bochnia, które objęły honorowy patronat nad konkursem.

W tegorocznej rywalizacji, aż 38 zdolnych uczniów z czterech edukacyjnych placówek powiatu bocheńskiego przystąpiło do ścisłego finału. Reprezentowali oni II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół nr 1, Zespół Szkół nr 2 oraz oczywiście gospodarzy – I Liceum Ogólnokształcące. Droga do finału nie była prosta – wszyscy finaliści musieli najpierw przebrnąć przez eliminacje szkolne, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Tylko w bieżącej edycji, liczba zgłoszeń wyniosła 223.

Wygrywanie tak prestiżowego konkursu jak ten, nie obywa się bez nagród. Sponsoringiem zajęli się Starostwo Powiatowe w Bochni, firma Werner Kenkel Bochnia sp. z o.o. oraz Oficyna Edukacyjna Krzysztof Pazdro, które ufundowały nagrody dla najlepszych matematyków Powiatu Bocheńskiego.