Seria kolizji samochodowych w regionie – ostatnie dni były pełne interwencji służb ratunkowych

Jednym z najbardziej pracowitych okresów dla lokalnych służb ratunkowych były ostatnie kilkanaście godzin. Liczba kolizji na drogach w regionie wzrosła, co skutkowało ciągłym zaangażowaniem strażaków, policjantów i kierowców pogotowia.

Począwszy od środy (20.03), liczba wypadków na drogach w okolicy znacznie się zwiększyła. W miejscowości Chocznia, na ulicy Kościuszki doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Na szczęście, mimo dramatycznie brzmiących okoliczności, żadne z aut nie doznało poważnych uszkodzeń, a ich kierowcy byli w stanie samodzielnie przejechać pojazdami poza drogę, nie zakłócając ruchu.

Następny incydent miał miejsce w Zebrzydowicach, gdzie kierowca jednego z pojazdów stracił kontrolę nad swoim samochodem i skończył swoją podróż w przydrożnym rowie. Pomimo tego niebezpiecznego wydarzenia, nikt nie doznał poważnych obrażeń.

W czwartek (21.03) o poranku służby ratunkowe zostały wezwane do wypadku na ulicę Andrychowską. Tam doszło do zderzenia ciężarówki z samochodem osobowym. Moc uderzenia była tak duża, że pojazd osobowy wypadł z drogi i wpadł do rowu.

Inny niebezpieczny wypadek miał miejsce w Zembrzycach, na drodze wojewódzkiej, gdzie doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych.

Aktualnie, wszystkie te czwartkowe incydenty są przedmiotem śledztwa policji, która stara się wyjaśnić okoliczności kolizji.