Wybierz się na Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie

Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa do 1 stycznia 2023 roku. Jednak już dziś warto wybrać się do stolicy Małopolski na wyjątkowy, świąteczny jarmark. Wielu nazywa Jarmark Bożonarodzeniowy inaczej, a dokładnie Krakowskimi Targami Bożonarodzeniowymi. Jak kto woli! Jedno jest pewne na jarmarku można znaleźć wiele przepięknych ozdób świątecznych.

Jarmark Bożonarodzeniowy to fantastyczna okazja, żeby zakupić drobne i wyjątkowe upominki dla najbliższych pod choinkę. Warto podkreślić, że targi, które dziś określane są jako jarmarki realizowane były na lokalnym rynku od setek lat. Targi miały duży wpływ na rozwój gospodarczy Krakowa i kulturę miasta. W końcu do naszego miasta zjeżdżali się kupcy z całego świata.

Ta tradycja została podtrzymana do dziś! Na lokalnym jarmarku pojawili się wystawcy z różnych rejonów świata w tym m.in. ze Słowacji, Węgier, Ukrainy, Litwy. Na targach można zakupić: biżuterię, rękodzieło, ceramikę, drewniane ozdoby. To również okazja do zakupu tradycyjnych wyrobów jak np. kiełbasy, sery, wędliny, chleb, miód.

Serdecznie polecamy udział w Jarmarkach Bożonarodzeniowych w Krakowie!