Szokujący incydent podczas libacji w Wolbromie: 27-latek usiłował zabić 51-letniego Ukraińca

Na terenie gminy Wolbrom w Małopolsce doszło do przerażającego incydentu. Młody mężczyzna w wieku 27 lat został oskarżony o próbę zabójstwa. Ofiarą jego brutalnego ataku stał się 51-letni obywatel Ukrainy. Wszystko wydarzyło się podczas wspólnego spożywania alkoholu, gdzie agresor nie tylko znęcał się fizycznie nad starszym mężczyzną, ale też przeciął mu gardło.

Dzięki szybkiej reakcji innych uczestników imprezy, którzy bez wahania powiadomili odpowiednie służby, udało się uratować życie ofiary. Oficer prasowy komendy powiatowej policji w Olkuszu, komisarz Katarzyna Matras, poinformowała we wtorek, że sprawca został tymczasowo aresztowany. Jeżeli zostanie uznany za winnego, grozi mu nawet do 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego więzienia.

Do tego drastycznego zdarzenia doszło w nocy, podczas pierwszego dnia świąt. Rzecznik policji relacjonuje, że dyżurny z komisariatu w Wolbromiu otrzymał zgłoszenie, iż w jednym z mieszkań na terenie gminy doszło do poważnego poranienia mężczyzny. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce, zastali gospodarza mieszkania udzielającego pomocy rannemu 51-latkowi. Policjanci natychmiast przejęli opiekę nad poszkodowanym i prowadzili reanimację do momentu przybycia karetki pogotowia.