Nowe oblicze wadowickiej komendy – Mateusz Dańda obejmuje funkcję Komendanta Powiatowego Policji

Uroczysta zbiórka, zorganizowana w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, przyniosła zmianę na stanowisku Komendanta Powiatowego. Rozkaz personalny, wręczony przez insp. Tomasza Drożdżaka, Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, upoważnił mł. insp. Mateusza Dańdę do objęcia tej odpowiedzialnej funkcji.

Wydarzenie miało miejsce w dniu 20 marca bieżącego roku. O godzinie 12:00 zgromadzeni w budynku wadowickiej komendy świadkami byli nie tylko kadra policyjna, lecz również przedstawiciele samorządu terytorialnego powiatu wadowickiego, wymiaru sprawiedliwości i zakładu karnego oraz służb mundurowych. Ponadto na uroczystość przybyli Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów z małopolskiego oraz Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów z KPP w Wadowicach.

Zaproszeni goście towarzyszyli zwierzchnikom wadowickiej Policji w czasie ceremonii wprowadzenia sztandaru oraz odczytania rozkazu personalnego. Akt ten oficjalnie potwierdził powierzenie obowiązków Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach mł. insp. Mateuszowi Dańdzie. Po odczytaniu rozkazu, nowo mianowany szef wadowickiej Komendy miał również okazję przywitać się ze sztandarem i złożyć meldunek o objęciu obowiązków służbowych insp. Tomasza Drożdżakowi.

Ważną częścią uroczystości były przemówienia okolicznościowe oraz gratulacje skierowane do nowego szefa wadowickiej komendy. Niewątpliwie to wydarzenie otworzyło nowy rozdział w historii Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, z mł. insp. Mateuszem Dańdą na czele.