Poszukiwania sprawców strzelaniny w szkole w Libiążu – incydent z udziałem 19-letniego ucznia

Sytuacja, do której doszło w poniedziałek przy ulicy Górniczej 3 w Libiążu (województwo małopolskie), jest intensywnie badana przez policję. W zdarzeniu tym uczestniczył 19-letni uczeń lokalnej szkoły, który stał się celem ostrzału z białego samochodu zaparkowanego na parkingu przed budynkiem edukacyjnym.

Na szczęście, mimo dramatycznej sytuacji, młodemu człowiekowi nic się nie stało. Policja szybko zareagowała na zgłoszenie i natychmiast wysłała swoje patrole na miejsce zdarzenia, aby odnaleźć i zatrzymać potencjalnych sprawców.

Iwona Szelichiewicz, rzecznik prasowy komendy powiatowej w Chrzanowie, potwierdziła, że trzy osoby zostały już zatrzymane i poddane przesłuchaniu. Funkcjonariusze prowadzą także intensywne przesłuchania świadków tego zdarzenia.

Według wstępnych ustaleń policyjnych, prawdopodobnie dwóch mężczyzn było wewnątrz białego samochodu. Jeden z nich – jak to relacjonowała rzecznik prasowy – miał wystrzelić „jeden lub więcej pocisków z przedmiotu przypominającego broń w kierunku 19-letniego ucznia”.