Początek tygodnia przynosi duże utrudnienia drogowe

Nadchodzący tydzień zainaugurowany został intensywnymi pracami na drogach. Od wczesnych godzin porannych poniedziałku, na jednej z kluczowych dróg krajowych – Zakopianki oznaczonej numerem 7, wprowadzono zmiany w ruchu drogowym. W miejscowości Gaj doszło do zamknięcia 400-metrowego fragmentu jezdni skierowanej w stronę Krakowa, co jest rezultatem kolejnej fazy projektu budowy węzła drogowego. W samym Krakowie również nastąpią utrudnienia dla kierowców – planowane są remonty na wielu ulicach.

Kacper Michna, przedstawiciel krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), podał informacje o tymczasowej organizacji ruchu. Jak wyjaśnił, specjalne zasady ruchu mają obowiązywać w miejscowości Gaj aż do wieczora czwartku.

– Naszym zadaniem jest instalacja konstrukcji wiaduktu nad wschodnią częścią drogi krajowej nr 7. W związku z tym od poniedziałkowego poranka aż do czwartku późnym popołudniem musimy zamknąć około 400 metrów jezdni na Zakopiance prowadzącej w kierunku Krakowa – wyjaśnił Michna.