„Małopolska w prezencie” – świąteczne inicjatywy w regionie

Sprawdź co dzieje się w Małopolsce z okazji nadchodzących świąt!

Czas Świąt Bożego Narodzenia to szczególny moment, w którym ludzie na znak przyjaźni oraz pokoju wręczają sobie prezenty. Bez wątpienia z prezentów najbardziej zawsze cieszą się dzieci. Z tego względu warto pomyśleć o tych, który nie posiadają rodzinnego domu. Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w tym roku wesprą, aż 153 dzieci z regionu Małopolski. Dzieci pochodzą z domów dziecka. Otrzymają wymarzone prezenty.

Poza wskazaną inicjatywą ze strony Urzędu Marszałkowskiego, w naszym regionie odbyła się również akcja krwiodawstwa w małopolskim krwiobusie przy budynku Urzędu Marszałkowskiego. Krew dla potrzebujących to również ogromny prezent, który można podarować potrzebującym. Pamiętajmy, że każda kropla krwi może uratować komuś życie.

Niedawno została również zorganizowana akcja pt. „Choinka pod Oknem Papieskim”. Choinka dekorowana jest co roku przed Pałacem Arcybiskupów Krakowskich. Jest to symboliczne nawiązanie do drzewek, które stawiane są Janowi Pawłowi II w Watykanie. Światełka na choince odpalane są w obecności dzieci i młodzieży z okolicznych placówek oświatowych oraz domów dziecka.