Krakowska starówka na wyciągnięcie ręki – jak bezpiecznie zaparkować w centrum?

Choć komunikacja miejska w stolicy Małopolski jest dobrze rozwinięta, wiele osób, zarówno mieszkańców, jak i turystów decyduje się na podróżowanie po mieście własnym samochodem. To duża wygoda pod warunkiem, że bez problemu zaparkujesz w pobliżu swojego celu. W sercu Krakowa to jednak nie takie łatwe! Komfortowym i bezpiecznym rozwiązaniem jest często monitorowany parking podziemny.

Postój w atrakcyjnej lokalizacji

Nie sztuką jest znaleźć wolne miejsce postojowe przy Starym Mieście. Powinieneś móc zostawić tam auto bez obaw o jego bezpieczeństwo, a przy okazji nie tracić cennego czasu na dojście w wybrane miejsce. Właśnie dlatego warto szukać sprawdzonych i dobrze chronionych stref, jeśli chodzi o parking. Centrum Kraków ma na szczęście dość ciasną strukturę starówki, którą możesz na piechotę przejść wzdłuż czy wszerz w ok. kwadrans. Podziemny parking strzeżony znajdziesz m.in. pod Wawelem.

Bezpieczeństwo i warunki parkowania pod Wawelem

Decydując się na płatny parking w tej okolicy, zyskujesz pewność, że zostawiasz pojazd w dobrych rękach. Firma Interparking zapewnia stały nadzór nad całością obiektu oraz zaawansowany system monitoringu. Stres związany z parkowaniem natychmiast minie, a ty będziesz cieszyć się atmosferą miasta lub swobodą codziennych sprawunków.

Parking Wawel jest do dyspozycji mieszkańców i gości przez całą dobę. Ze szczegółowym cennikiem zapoznasz się tuż przy wjeździe i wyjeździe z parkingu lub na stronie internetowej operatora, w tym wypadku Interparking.

Co ważne, na tego typu obiektach przewiduje się zwykle ok. 10 miejsc dedykowanych osobom niepełnosprawnym. Opłata za postój jest taka sama, jak w przypadku osób w pełni sprawnych.

Parkowanie i zwiedzanie

Kraków to idealny cel na weekendowy wypad turystyczny niezależnie od tego, jaki typ zwiedzania preferujesz. Zostawiając auto na strzeżonym parkingu podziemnym, będziesz mógł zarówno swobodnie spacerować, odwiedzać lokalne restauracje i czerpać z atmosfery miasta, jak i realizować intensywny rajd po najważniejszych punktach na historycznej mapie Krakowa.

Parking pod Wawelem okazał się jedną z najlepszych inwestycji miasta w tym zakresie – każdego dnia korzystają z niego dziesiątki zainteresowanych. Dopiero poznajesz stolicę Małopolski? Bezpieczne miejsce postojowe to klucz do twojego komfortu psychicznego podczas wycieczki.