Kęcki samorząd w poszukiwaniu firmy budowlanej do realizacji bloku komunalnego

Samorząd miejski Kęt jest w trakcie poszukiwania wykonawcy, który podejmie się budowy bloku komunalnego składającego się z 24 mieszkań. Dokumenty przetargowe wskazują, że kompletny budynek wraz z towarzyszącą infrastrukturą powinien zostać ukończony najdalej na koniec przyszłego roku. Szacowany koszt całkowitej inwestycji wynosi około 6 milionów złotych.

Właśnie rozpoczęta inwestycja jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem od wielu lat w Kętach. Planowany blok mieszkalny zostanie zlokalizowany blisko ścisłego centrum miasta, a wszystkie mieszkania będą pod administracją samorządu. Co więcej, dwa z lokali mają być specjalnie przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Marcin Śliwa, pełniący obowiązki burmistrza Kęt, udzielił informacji dla lokalnego Radia Bielsko, gdzie wyjawił, że na możliwość zamieszkania w komunalnym bloku czeka już 11 rodzin.

Urząd Miasta w Kętach poinformował, że końcowy termin na zgłaszanie ofert przypada na najbliższy czwartek. Wybrana firma, z którą podpisany zostanie kontrakt, będzie miała 20 miesięcy na postawienie trzypiętrowego budynku bez piwnic, wraz z niezbędną infrastrukturą, taką jak altana śmietnikowa czy parking.

Na realizację inwestycji gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 5,2 milionów złotych z Funduszu Dopłat w Banku Gospodarstwa Krajowego, w ramach programu bezzwrotnego wsparcia na budownictwo komunalne i socjalne. Władze miasta przewidują, że całkowity koszt inwestycji wyniesie około 6 milionów złotych.