Grupa AccorInvest rozpoczyna budowę nowego hotelu Mercure Kraków Stare Miasto

AccorInvest Group, znany jako właściciel Orbis S.A., przystępuje do realizacji kolejnej inwestycji w Krakowie. Planuje ona wybudować nowoczesny hotel przy ulicy Worcella, który znajdzie się w bliskim sąsiedztwie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Nowy obiekt, nazwany Mercure Kraków Stare Miasto, ma zaoferować swoim gościom 170 komfortowych pokoi, elegancką restaurację, przytulny bar oraz strefę rekreacyjną wyposażoną w fitness i SPA. Otwarcie hotelu jest zaplanowane na wiosnę 2025 roku.

Mercure Kraków Stare Miasto będzie już siódmym obiektem Grupy AccorInvest/Orbis w stolicy Małopolski. Oprócz luksusowych pokoi, restauracji, baru oraz strefy fitness i SPA, hotel oferować będzie atrakcyjną lokalizację. W odległości krótkiego spaceru znajdują się bowiem centrum handlowe Galeria Krakowska i dworzec kolejowy. Dodatkowo, do Bramy Floriańskiej dzieli go zaledwie 15 minut spacerem.

Dominik Sołtysik, prezes zarządu Orbisu i COO AccorInvest w Europie Wschodniej, podkreślił, że budowa nowego hotelu jest elementem strategii rozwoju firmy i pogłębienia wartości ich portfela hotelowego na Starym Kontynencie. Jego zdaniem, Mercure Kraków Stare Miasto przyciągnie ekologicznie świadomych turystów oraz stanowić będzie wygodne miejsce dla osób podróżujących służbowo. Wierzy on, że nowy obiekt stworzy atrakcyjną propozycję na krakowskim rynku hotelarskim.