Gorlińska wizyta premiera Morawieckiego w kontekście kampanii wyborczej

Podczas trwającej kampanii wyborczej, premier Mateusz Morawiecki zdecydował się na spotkanie z mieszkańcami miasta Gorlice. Spotkanie odbyło się w piątkowy dzień i niestety nie obyło się bez incydentów. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak po zakończonym wiecu premier, wraz z Ryszardem Terleckim, opuszcza miejsce spotkania pod eskortą autokaru. Nagranie ukazuje również tłum głośno skandujących przeciwników obecnej ekipy rządzącej.

Podczas spotkania, premier Morawiecki podkreślił, że obecnie celem jest inny „szczyt” do zdobycia. Miał na myśli szczyt poparcia dla listy wyborczej Prawa i Sprawiedliwości. Premier zaznaczył, że to poparcie jest kluczowe dla zapewnienia Polsce bezpiecznej przyszłości. Wyraził również nadzieję, że jeżeli poparcie zostanie osiągnięte, będą mogli wspólnie świętować i dalej pracować na rzecz kraju.

Sytuację przed spotkaniem skomplikowała niespodziewana burza, która rozpoczęła się w pobliżu Gorlic. Na skutek złych warunków pogodowych, planowane spotkanie na rynku musiało zostać przeniesione. To Służba Ochrony Państwa podjęła decyzję o zmianie lokalizacji na gmach dawnego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, dzięki czemu spotkanie mogło odbyć się w kontrolowanych i bezpiecznych warunkach.