Dr Gabriela Olszowska powołana na stanowisko Małopolskiego Kuratora Oświaty

Podczas sobotniej uroczystości, jaka miała miejsce w ramach XX Ogólnopolskiej Konferencji Kadry Kierowniczej Oświaty zorganizowanej w Krakowie, minister edukacji Barbara Nowacka oficjalnie powołała dr Gabrielę Olszowską na stanowisko Małopolskiego Kuratora Oświaty. Ta stanowcza kobieta, specjalizująca się w dziedzinie nauk humanistycznych i posiadająca tytuł doktora, zasili grono odpowiedzialnych za edukację w regionie małopolskim.

Nowa kurator, Gabriela Olszowska, to postać nieobca światu edukacji – jej bogate doświadczenie i kompetencje były docenione przez dziewięciu innych kandydatów ubiegających się o to samo stanowisko w konkursie. Pani Olszowska pełniła już tę funkcję tymczasowo od grudnia, zastępując swoją poprzedniczkę, Barbarę Nowak.

Dedykacja i doświadczenie Gabrieli Olszowskiej są imponujące – jest absolwentką filologii polskiej na prestiżowym Uniwersytecie Jagiellońskim, a także studiów z zakresu zarządzania oświatą na Politechnice Krakowskiej i europeistyki w Akademii Ignatianum. Jej dorobek naukowy obejmuje tytuł doktora nauk humanistycznych oraz pracę jako eksperta w Ministerstwie Edukacji i Nauki. Zdobywała również doświadczenie praktyczne, pełniąc rolę dyrektora Gimnazjum nr 2 w Krakowie. Poza tym jest autorką wielu publikacji metodycznych.