Co warto zobaczyć w Krakowie?

Co warto zobaczyć w Krakowie? Na mapie miasta jest sporo ciekawych miejsc, ale dziś wpis będzie o tych najbardziej sztampowych.

Atrakcje Krakowa – o czym warto pamiętać?

Kraków ma turystom i mieszkańcom naprawdę wiele do zaoferowania. Nie da się ukryć, że sporo osób odwiedza to miasto z tego względu, że jest drugą stolicą Polski i jest tam co robić. Na brak miejsc wartych uwagi niewątpliwie nie można narzekać i dodatkowo każdy znajdzie coś dla siebie.

Krakowski Wawel

Duże grono osób udaje się do Krakowa przede wszystkim po to by zobaczyć krakowski Wawel. Jest to przepiękne miejsce, na które warto zwrócić uwagę. W jego okolicy znajduje się także smok wawelski, który co jakiś czas zieje ogniem, więc warto zobaczyć ten wyjątkowy moment. Zwiedzanie Wawelu może odbywać się samodzielnie lub z wynajętym przewodnikiem.

Planty

Kolejnym miejscem na które warto zwrócić uwagę podczas spacerowania po Krakowie są Planty. Są one stworzone w taki sposób, że jeśli dana osoba ma dostateczną ilość czasu może obejść je w koło i wrócić na to samo miejsce. W parku znajduje się także ławeczka słynnych matematyków podczas dyskusji, z którą można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Sukiennice

Warto zobaczyć to pamiątkowe miejsce, w którym obecnie kwitnie handel i jest co kupić. Ceny co prawda nie są tam najniższe, jednak na pewno sprzedawcy nie mogą narzekać na brak kupujących u nich osób. Choćby z ciekawości warto przyjrzeć im się bliżej.

Kopiec Kościuszki

Jest oddalony od ścisłego centrum, jednak bez problemów uda się dojechać w jego okolice komunikacją miejską. Należy jednak pamiętać o tym, że na początek należy wspiąć się w jego okolice, co jest dość wyczerpujące. Dopiero po dotarciu na wzniesienie możemy po zakupieniu biletu wejść typowo na Kopiec Kościuszki. Atrakcja jest jednak warta tego by wspiąć się na nią. Nie jest to jednak dobre miejsce dla osób poruszających się o kulach, na wózku inwalidzkich lub bardzo małych dzieci.

Krakowski rynek

Jeśli nie chce wydać się pieniędzy zachwycającą atrakcją drugiej stolicy Polski jest także jej rynek. Można przespacerować się kolejnymi uliczkami, zachwycić zabytkowymi kamieniczkami oraz nieco nowszą zabudową. Na pewno istnieje możliwość by przysiąść na ławeczce i obserwować to co nas otacza.

To tylko niektóre z miejsc na które warto zwrócić uwagę podczas pobytu w tym mieście. Atrakcji jest tutaj co najmniej kilkadziesiąt i potrzeba wielu dni by choć w minimalnym stopniu zobaczyć jakąś część tego co miasto oferuje mieszkańcom oraz turystom.

One thought on “Co warto zobaczyć w Krakowie?

Dodaj komentarz