17. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców szykuje się na 29 września 2023 roku

Za nami już 16 edycji Małopolskiej Nocy Naukowców, a przed nami kolejna, 17., zaplanowana na 29 września 2023 roku. Wydarzenie to, ze swoim naukowym charakterem i bogatą ofertą atrakcji, tym razem rozbudza ciekawość w dziesięciu miastach małopolskiego regionu. Tarnów jest jednym z nich, a szczególne emocje naukowe planuje tam zafundować uczestnikom Akademia Tarnowska, która organizuje szereg atrakcji zarówno na terenie kampusu jak i w swoich budynkach.

Kiedy wrzesień dobiega końca, a dokładniej mówiąc w ostatni piątek tego miesiąca, Małopolska tętni nauką za sprawą Małopolskiej Nocy Naukowców. W tym roku na mapie 17. edycji tego wydarzenia znajdzie się miejsce dla miast takich jak: Kraków, Nowy Sącz, Oświęcim, Skawina, Niepołomice, Chrzanów, Wadowice, Sułkowice-Bolęcin, Krzeszowice i Tarnów. Wydarzenie to gromadzi pod swoim banerem 60 instytucji partnerskich, które oferują różnorodne atrakcje w ponad 100 lokalizacjach na terenie całego województwa.

Tarnów, a konkretnie Akademia Tarnowska, jest miejscem najbogatszym w atrakcje podczas tegorocznej Małopolskiej Nocy Naukowców. To właśnie tam, 29 września, w budynkach uczelni i na terenie kampusu, można będzie zgłębić tajniki nauki poprzez różnorodne propozycje katedr. Ponadto swoją rolę odegra Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Wojska Obrony Terytorialnej, Komenda Miejska Policji w Tarnowie oraz Zakłady Mechaniczne „Tarnów” S.A., które także przygotowują dla uczestników wiele niespodzianek.