Zmiany w zarządzie Krakowskiego Parku Technologicznego: nowym prezesem został Andrzej Kulig

W Krakowskim Parku Technologicznym, istotnej instytucji mającej na celu stymulowanie innowacyjności i promowanie nowoczesnej ekonomii w Małopolsce, doszło do ważnych zmian personalnych na szczeblu zarządu. Informacje o tych przetasowaniach zostały przekazane do publicznej wiadomości w dniu 17 czerwca. W mediach społecznościowych podkreślono, że na stanowisko prezesa spółki powołany został Andrzej Kulig, natomiast funkcję wiceprezesa przejął Jacek Jankowski.

Andrzej Kulig, pełniący dotychczas rolę zastępcy krakowskiego prezydenta Jacka Majchrowskiego, jest postacią znaną w samorządzie krakowskim. Przez wiele lat związany był również z działalnością Krakowskiego Parku Technologicznego. Ten utytułowany prawnik jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie zdobył tytuły doktora i doktora habilitowanego nauk prawnych. Specjalizuje się w prawie konstytucyjnym, a także posiada doświadczenie jako wykładowca i pracownik naukowy Katedry Prawa Ustrojowego Porównawczego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Ponadto, Andrzej Kulig posiada bogatą karierę w sferze samorządowej. Przez lata pełnił wiele odpowiedzialnych funkcji, między innymi był dyrektorem gabinetu wojewody krakowskiego, dyrektorem magistratu w Urzędzie Miasta Krakowa czy dyrektorem Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. W 2015 roku objął stanowisko zastępcy prezydenta Krakowa ds. polityki społecznej, kultury i promocji miasta. Od 2018 roku był pierwszym zastępcą prezydenta Krakowa a w bieżącym roku bezskutecznie ubiegał się o stanowisko prezydenta Krakowa.