Wczesnym rankiem straż pożarna interweniowała przy pożarze autokaru na drodze krajowej nr 7 w Bibicach

Wczesnym ranem, dokładnie dziś, jednostki straży pożarnej zostały skierowane do miejsca, gdzie doszło do pożaru autokaru. Zdarzenie to miało miejsce przy drodze krajowej numer 7, w małopolskiej miejscowości Bibice.

Zgłoszenie o tym incydencie wpłynęło do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie tuż po godzinie czwartej nad ranem. Natychmiast zareagowano na ten alarm, wysyłając na miejsce zdarzenia ekipy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 5 i 7 z Krakowa. Wsparcie dla nich stanowiły okoliczne jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Gdy strażacy dotarli na miejsce, okazało się, że ogień strawił dalekobieżny autokar marki Irisbus. Ich główne działania skupiały się na zabezpieczeniu terenu zdarzenia oraz podaniu aż czterech gaśniczych prądów na płonący pojazd w celu ugaszenia pożaru.

Autobus, który stał się ofiarą ognia, przewoził czterdziestu pasażerów. Na szczęście, mimo groźnie wyglądającej sytuacji, nie odnotowano żadnych osób poszkodowanych. Wszyscy podróżujący opuścili pojazd bezpiecznie i nie doznali żadnych obrażeń.