Tragiczny finał poszukiwań 22-letniego mężczyzny w okolicach Ropicy Górnej

W mroczne zawirowania wtorkowego poranka wkroczyła smutna wiadomość o odnalezieniu ciała młodego człowieka. Poszukiwany od poprzedniego dnia 22-latek został znaleziony martwy w rejonie Ropicy Górnej, miejscowości położonej w powiecie gorlickim w Małopolsce – jak przekazał do publicznej wiadomości asp. szt. Gustaw Janas, oficer prasowy gorlickiej policji.

Ciało zaginionego mężczyzny zostało odnalezione około godziny 8.30, co oznaczało zakończenie wszelkich działań poszukiwawczych. Ciało to odkryto nie daleko miejsca zamieszkania 22-latka – informacje te przekazał oficer prasowy. Jak poinformował, na miejscu zdarzenia prowadzone są niezbędne czynności pod nadzorem prokuratora, a wstępne badania wykluczają udział osób trzecich w tym tragicznym zdarzeniu.

Skala poszukiwań była ogromna i rozciągała się od poniedziałkowego popołudnia. W akcję zaangażowanych było ponad 50 policjantów, którzy korzystali z pomocy psa tropiącego oraz drona policyjnego. W poszukiwaniach uczestniczyli również strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach oraz z lokalnych Ochotniczych Straży Pożarnych. Teren, na którym prowadzono działania, był trudno dostępny, pagórkowaty i w większości pokryty lasem.

Zgłoszenie o zaginięciu młodego mężczyzny wpłynęło w poniedziałek po południu od kogoś z jego rodziny.