Parkowanie z aplikacją w Krakowie – jak to wygląda w praktyce?

Parkowanie w dużych miastach takich jak Kraków często przysparza kierowcom wielu kłopotów. Najtrudniej jest oczywiście znaleźć wolne miejsce postojowe – w szczególności w centrum stolicy Małopolski, gdzie ruch jest wyjątkowo duży i na co dzień, i do święta. Warto zatem sięgać po rozwiązania, które tę czynność ułatwiają.

Aplikacja do parkowania – co to takiego?

Aplikacja AnyPark to nowoczesne narzędzie służące do szybkich płatności za parkowanie. Jest ona sprzymierzeńcem każdego kierowcy, w którego budżecie wydatki na parkowanie stanowią znaczącą pozycję. Bardzo często aplikacja określana jest mianem parkomatu w kieszeni, ponieważ dzięki niej nie trzeba korzystać z tradycyjnych parkomatów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że omawianą usługą są objęte wybrane strefy parkowania Kraków. Mapa dostępna w ramach pakietu premium raportuje na bieżąco o stanie miejsc parkingowych w wybranej lokalizacji. System współpracuje z określonymi zarządcami stref parkowania – trzeba zatem wcześniej sprawdzić, czy w konkretnej strefie można używać aplikacji.

Aplikacja do parkowania – dlaczego warto z niej korzystać w Krakowie?

Parkomaty już na stale wpisały się w krajobraz Krakowa. Mają one jednak ten minus, że naliczają opłaty za każdą rozpoczętą godzinę postoju. W praktyce oznacza to dokładnie tyle, że kierowcy niejednokrotnie płacą znacznie więcej, niż w rzeczywistości powinni. Aplikacja jest natomiast wyposażona w opcję sekundowego naliczania, w związku z czym opłata za postój jest adekwatna do długości jego trwania. To również oszczędność czasu, ponieważ z poziomu aplikacji można nie tylko rozpocząć parkowanie, ale także je przedłużyć czy zakończyć. Kierowca nie musi stać w kolejce po bilet lub martwić się o to, że np. z powodu awarii płatność kartą nie będzie możliwa do zrealizowania. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Wystarczy zainstalować ją na swoim smartfonie i zarejestrować w niej konto klienta. Szereg dodatkowych korzyści daje pakiet premium – kalkuluje się przemyśleć jego zakup.