Oszustwo i niespełnione obietnice po 100 dniach rządów Donalda Tuska, perspektywa według posła Jarosława Zielińskiego

Sto dni po objęciu przez Donalda Tuska stanowiska premiera, poseł Jarosław Zieliński z PiS, wygłosił oświadczenie podczas konferencji prasowej w Suwałkach, twierdząc, że Polacy zostali wprowadzeni w błąd przez obecny rząd. Konferencja odbyła się przy miejscowym targowisku.

Zieliński zaznaczył, że działania podjęte przez rząd Tuska nie są zgodne z wcześniejszymi zapewnieniami wyrażanymi podczas kampanii wyborczej. Zapewnienia te, zdaniem posła, okazały się pustymi obietnicami.

Na przykład, mówiło się o podniesieniu stawki wolnej od podatku do 60%, jednak ta zmiana nigdy nie nastąpiła. Obiecano również utrzymanie obecnych stawek PIT, CIT i VAT, jednak już wkrótce po świętach obserwujemy wzrost cen żywności spowodowany podniesieniem VAT-u na produkty spożywcze do 5%. Nie dotrzymano również obietnicy kredytu dla młodych na zakup pierwszego mieszkania – program Prawa i Sprawiedliwości oferujący kredyt z oprocentowaniem 2% nie jest już obecnie dostępny. Wszystkie te niespełnione obietnice skłoniły Zielińskiego do określenia sytuacji jako „oszustwo i tuskodrożyzna”.

Na zakończenie, poseł Zieliński podkreślił, że mieszkańcy kraju już teraz odczuwają konsekwencje tych decyzji, szczególnie poprzez dotkliwy wzrost cen żywności.