Nagana dla oficera dyżurnego z Kęt za niepoprawne działania podczas poszukiwania zaginionej 14-latki

Rzecznik prasowy małopolskiej policji, podinsp. Katarzyna Cisło, poinformowała PAP w czwartek o nałożeniu naganę na oficera dyżurnego z komisariatu w Kętach (województwo małopolskie). Wszystko to w kontekście działań podjętych podczas akcji poszukiwawczej 14-letniej Natalii z Andrychowa.

Według informacji przekazanych przez Cisło, dyżurny z komisariatu w Kętach został ukarany naganą za niewypełnienie swoich obowiązków. Rzeczniczka policji dodała również, że policjant sam postanowił przyjąć karę.

Podkreśliła jednocześnie, że postępowania dyscyplinarne wobec czterech funkcjonariuszy z komisariatu w Andrychowie nadal są w toku. Policja sprawdza między innymi, czy dopuścili się oni jakichkolwiek nieprawidłowości w reakcji na zgłoszenie o zaginięciu dziewczynki zgłoszone przez jej ojca.

Zgodnie z informacjami rzecznika, Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie wszczął postępowanie dyscyplinarne przeciwko tym policjantom w grudniu poprzedniego roku. Tragiczne wydarzenia związane ze zniknięciem dziewczynki są również przedmiotem śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie. Jednym z kluczowych aspektów tego śledztwa jest sprawdzenie, czy działania poszukiwawcze prowadzone przez policję zostały przeprowadzone prawidłowo.