Małopolska. Rolnik przejechany przez ciągnik

16 sierpnia we wtorek w godzinach porannych doszło do tragicznego w wypadku w miejscowości Wierzbica, województwo małopolskie. Na jednym z pól osoby postronne natrafiły na nieprzytomnego mężczyznę, oraz pozostawiony ciągnik, który znajdował się w rowie. Na miejsce zdarzenia natychmiast wezwane zostały służby ratownicze – Lotnicze Pogotowie Ratownicze przetransportowało rannego mężczyznę do szpitala. Jego stan określany jest jako ciężki.

Tragiczny wypadek.

Sierpień to czas wzmożonych prac dla wszystkich rolników, to właśnie w tym miesiącu kończą oni swoje żniwa, jak i przygotowują się do nowych siewów. Jednak ogrom pracy, a nierzadko presja lub trudne warunki sprawiają, że nietrudno o nieszczęście. Poranek 16 sierpnia nie zakończył się szczęśliwie dla 46 – letniego rolnika, o którego życie w tym momencie walczą teraz lekarze. Na nieprzytomnego mężczyznę natrafiły osoby postronne, które natychmiast powiadomiły o tym fakcie służby ratownicze. Przybyli na miejsce ratownicy w istocie natrafili na mężczyznę, który leżał w polu, a tuż obok niego w rowie znajdował się ciągnik. Ofiara nie dawała żadnych oznak życia, toteż rozpoczęto reanimację mężczyzny. Konieczna okazała się interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Przyczyny zdarzenia.

Dokładne przyczyny zdarzenia nie są na ten moment znane, wszystko jednak wskazuje na to, że do wypadku mógł przyczynić się sam poszkodowany, gdyż brak jest przesłanek do tego, by w zdarzeniu uczestniczyły osoby postronne. Wstępne ustalenia wskazują na to, że do wypadku mogło dojść podczas rutynowego czyszczenia pojazdu, lub wykonywania drobnej naprawy – najpewniej ciągnik był w tym czasie uruchomiony.