Kraków zapłacił ćwierć miliona za wywiad z prezydentem miasta

Prezydent Jacek Majchrowski pojawił się na antenie TVN, gdzie udzielił wywiadu dla programu Dzień Dobry Wakacje. Nie byłoby w tym nic dziwnego – wszak politycy często pojawiają się na antenach programów telewizyjnych, jak i udzielają licznych wywiadów dla mediów i portali informacyjnych. To, co jednak zbulwersowało mieszkańców, jak i część radnych jest to, że miasto za ten wywiad zapłaciło prawie ćwierć miliona złotych. Chodzi tu o udostępnienie terenu celem realizacji wspomnianego programu, jak i promocją samego miasta na antenie telewizji.

Brakuje pieniędzy.

Krakowscy radni zwracają uwagę na fakt, że w budżecie miasta zwyczajnie brakuje pieniędzy na przeprowadzenie tak podstawowych inwestycji, jak budowę czy też remont chodników, rewitalizację terenów zielonych i tym podobne. Wydanie prawie 250 tysięcy złotych za sam jedynie udział w programie telewizyjnym to zwyczajne marnotrawstwo publicznych pieniędzy. Swojego niezadowolenia nie kryje również spora część mieszkańców Krakowa, a ich komentarze – często dosadne i nieprzebierające w środkach – można było przeczytać na popularnym portalu społecznościowym. Radni zwracają również uwagę na to, że sam Kraków jest na tyle znanym miastem w Polsce, jak i Europie, że nie potrzebuje tego rodzaju promocji, a już na pewno nie w telewizji publicznej.

Prezydent nie widzi problemu.

Prezydent Krakowa został poproszony o komentarz odnośnie całej sprawy przez jednego z dziennikarzy. Jacek Majchrowski odpowiedział, że często spotykał się zarzutami, że promocja miasta jest najzwyczajniej nazbyt słaba, lub wręcz nieistniejąca. Zwraca również uwagę na fakt, że ciężko jest każdemu dogodzić, toteż głosy krytyki pojawiać się będą bez względu od podjętych decyzji i czynów.