Planujesz wylot z lotniska w Balicach? Sprawdź, co zrobić z autem!

Osoby planujące wylot z lotniska w Balicach najczęściej jako środek transportu do portu lotniczego wybierają własny samochód. Trudno się dziwić, ponieważ jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Auto daje mnóstwo swobody przy organizowaniu wyjazdu, nie ma też problemu z zabraniem większej ilości bagażu.

Samolotem z Balic – gdzie zostawić auto?

Wybierając się w podróż samolotem z Balic, trzeba zastanowić się nad tym, co zrobić z samochodem po dotarciu na lotnisko. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest oczywiście parking. Kraków Balice to doskonały przykład portu lotniczego, który w tym zakresie może się poszczycić dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Kierowca nie musi zatem martwić się o to, że pod jego nieobecność coś stanie się z pojazdem. Opłaty za postój są natomiast na tyle przyjazne dla kieszeni, że nie naruszą płynności budżetu przeznaczonego na podróż.

Samolotem z Balic – dlaczego opłaca się korzystać z parkingów?

Samochód zostawiony na parkingu przy lotnisku w Balicach będzie bezpieczny. Ryzyko kradzieży czy uszkodzenia jest praktycznie znikome, ponieważ tego typu obiekty stosują rozmaite systemy zabezpieczeń. Oszczędność czasu i pieniędzy to także ważne korzyści, jakie zapewnia parking. Kraków-lotnisko to jeden z największych portów lotniczych w Polsce, który w rozmaitych aspektach stara się wychodzić naprzeciw potrzebom podróżnych.

Samolotem z Balic – jak wybrać odpowiedni parking?

Wybór parkingu przy porcie lotniczym musi być podyktowany racjonalnymi przesłankami. sprawdzić trzeba nie tylko wysokość opłat, ale również to, w jakiej odległości od terminala znajduje się obiekt – ten obsługiwany przez Grupę Interparking jest oddalony od terminala zaledwie o 400 m. Warto ponadto zasięgnąć informacji, czy usługodawca zapewnia bezpłatny transport do terminala, a potem z powrotem na parking. Lotnisko Balice to dla usługodawców konkurencyjny obszar, więc na ogół taki transport nie jest dodatkowo płatny. Dla osób niepełnosprawnych istotna jest informacja, czy na parkingu są miejsca przeznaczone dla takich kierowców.