Co warto zobaczyć na terenie krakowskiego Podgórza?

Kraków jest miastem wyjątkowym, a jego zabytkom trudno się oprzeć. Wielu z nas zna doskonale zabytki Starego Miasta, wielu z nas miało już okazję spacerować po pięknym Kazimierzu. Warto jednak pamiętać, że Kraków to nie tylko te dwie słynne dzielnice. To również Podgórze, na terenie którego również można spędzić czas w ciekawy sposób. Jakie atrakcje czekają tu na gości? Dlaczego ta część małopolskiej stolicy może się okazać ciekawym celem wycieczki?

Podgórze w pigułce

Swego czasu było Podgórze samodzielnym miastem, z czasem jednak stało się częścią Krakowa. Jest to dzielnica wyjątkowa, zarówno ze względu na swe rozmiary, jak i na ilość znajdujących się tu zakładów przemysłowych. Jednym z tych najsłynniejszych była słynna fabryka Schindlera, działająca na terenie Podgórza w okresie II wojny światowej. Dziś jest ona jedną z najpopularniejszych placówek muzealnych na terenie Krakowa oraz miejscem, które każdy miłośnik historii powinien odwiedzić. A jakimi innymi atrakcjami może się pochwalić Podgórze?

Co warto tutaj zobaczyć?

Kto w czasie wycieczki po Krakowie zajrzy na teren tej dzielnicy, ten zobaczy wiele ciekawych obiektów. Wapienne pagóry, znane jako Krzemionki Podgórskie, rezerwat geologiczny „Bonarka” oraz rezerwat florystyczny „Podgórki” to atrakcje, które z pewnością staną się ważnymi punktami w programie wycieczki nastawionej na poznawanie krakowskiej przyrody. A co z miłośnikami historii? Dla nich ciekawym miejscem będzie Rynek Podgórski, przy którym wznosi się kościół św. Józefa z początku XX wieku. Z XVI stulecia pochodzi kościółek św. Benedykta, który jest ciekawym obiektem dla każdego miłośnika sztuki sakralnej. Najważniejszą atrakcją tej dzielnicy jest jednak Kopiec Krakusa, uznawany przez niektórych za mogiłę legendarnego króla Kraka.

No to jedziemy!

Dłuższy pobyt na terenie Krakowa to świetna okazja do zapoznania się z takimi zabytkami, jak te, które czekają na terenie Podgórza. Kto w rejonie centrum znajdzie dla siebie tanie noclegi, ten będzie mógł nacieszyć się i krakowską starówką, i pięknem Podgórza. Nuda nie grozi tu nikomu, a im dłuższy pobyt w Krakowie, tym większa szansa na odkrycie jego kolejnych atrakcji.